Call Now

Zachwyca atelier de Chronométrie ponownie nowym AdC17

Wszystkie elementy są wykończone do perfekcji, zgodnie z tradycyjnymi technikami Haute Horlogerie. Obejmuje to polerowanie na czarno śrub i pogłębiaczy oraz kilku innych elementów, takich jak płyta uchwytu kołka do koła balansowego i mostek kotwiący. Następnie jest kąt w połączeniu z techniką zwaną etirage des flancs, rodzajem szczotkowania pionowej strony elementów. Trzy mostki Arcap mają wykończenie ziarniste, a w całym ruchu można również odkryć ręcznie nakładany perlage i różne rodzaje szczotkowania.

Jak już wspomniano, wszystkie tanie repliki zegarków Atelier de Chronométrie są wykonane ręcznie i są prawdziwymi egzemplarzami jednorazowymi. Zegarki robione na zamówienie, na życzenie klienta, nigdy więcej nie będą już takie same. Oczywiście elementy poprzednich zegarków można znaleźć w poprzednich kreacjach, ale zawsze jest coś, co wyróżnia jeden zegarek na tle innych. Na przykład obudowa AdC17 jest bardzo podobna do obudowy AdC8, ale została nieco dostosowana do wymagań klienta.

Nowy AdC17 wykorzystuje AdC8 jako punkt odniesienia. Finalistą w kategorii chronografów edycji GPHG 2023 był pierwszy chronograf z ułamkiem sekundy marki Atelier de Chronométrie, a AdC17 był drugim, który wyszedł z atelier. Ma 39 mm średnicy i 13,3 mm wysokości, co nawiązuje do kompaktowych wymiarów zegarków z epoki, z której jest inspirowany. Po raz kolejny zastosowano w nim szaro-złotą obudowę złożoną z trzech części, w tym polerowanej wklęsłej ramki. Występy w kształcie łezki są prawdziwym pięknem i nadają mu niezwykle ważny wygląd z lat 40. XX wieku. Po prawej stronie koperty widać przyciski i koronkę w kolorze różowego złota, ze zintegrowanym przyciskiem obsługującym funkcję ułamka sekundy. Na górze i na dole zainstalowano szafirowe szkiełko chroniące tarczę i mechanizm.

Skoro już mowa o tarczy repliki zegarków opinie, zanim przejdziemy do silnika pracującego wewnątrz AdC17, jest to po raz kolejny arcydzieło designu w stylu vintage. Dwukolorowa różowo-galwaniczna tarcza wygląda absolutnie oszałamiająco dzięki zastosowanym cyfrom i indeksom Breguet w kolorze różowego złota. Skala tachymetru jest nieco bardziej urozmaicona w porównaniu ze standardowymi chronografami, ponieważ wyświetlana jest w węzłach, a nie w km/h. Ten ukłon w stronę lotnictwa był wyraźną prośbą klienta, podobnie jak niebieska liczba 52 na skali, której znaczenie nie jest zakomunikowane.

Centralne wskazówki godzinowe i minutowe mają kształt liścia i są wykończone polerowanym różowym złotem. Pozostałe dwie środkowe wskazówki służą do chronografu, jedna jest wykończona polerowanym 18-karatowym różowym złotem, a druga wykończona stalą w kolorze niebieskim na gorąco. Podrzędne tarcze obracane silnikiem zapewniają wygodną równowagę tarczy, a ta po lewej stronie wyświetla małe sekundy. i ten po prawej poświęcony minutom chronografu. Wszystkie sześć wskazówek zostało oczywiście starannie wykonanych ręcznie. Efektem końcowym jest absolutnie niesamowite połączenie materiałów, kolorów i wzornictwa.

Podobnie jak AdC8, ten wyposażony jest w mechanizm oparty na klasycznym kalibrze Venus, który pracuje z prędkością 18 000 V/h i ma autonomię wynoszącą 49 godzin przy pełnym nakręceniu ręcznym. Pracę rozpoczynamy od rozebrania całego mechanizmu, w tym przypadku ébauche Venus 179. Ten działający w ułamku sekundy mechanizm chronografu jest następnie rekonstruowany i tam, gdzie jest to potrzebne lub pożądane, otrzymuje się nowo wyprodukowane części. Każda aktualizacja mechanizmu jest wykonywana rolex repliki zegarków, wykańczana i instalowana ręcznie we własnym warsztacie AdC w Barcelonie w Hiszpanii.

Chociaż podstawowa architektura pozostaje niezmieniona, wiele części zostało przerobionych. Obejmuje to trzy mosty w Arcap, most kotwiczny, most rattrapante, równowagę z wolnymi resorami, kilka kół i przekładni itp. Aby podkreślić tylko dwa elementy; koło balansowe wykonane jest z miedzi berylowej i ma 6 maselottów (odważników) z 18-karatowego różowego złota do precyzyjnej regulacji, a centralne koło rattrapante jest wykonane z tytanu i ma wyraźny wzór AdC na szprychach. Oczywiście jest o wiele więcej do odkrycia, na przykład złote chatony, pozłacane koła i tak dalej.